Šest tipů pro zdravé vlasy nejen v zimě
Zimní období není k našim vlasům příliš šetrné. Kvůli velkým změnám teplot při přechodům ze zimy do tepla a naopak se oslabuje jejich přirozená obranyschopnost. Mrazem se vlasy vysušují, pod čepicí zase naopak více mastí. Často jsou v zimních měsících slabé, křehké, třepí se a elektrizují. U někoho se mohou objevit i lupy a podrážděná pokožka hlavy. Proto je dobré vlasy a pokožku v zimě hydratovat a věnovat jim dostatek hýčkající péče. Přinášíme několik tipů, jak se o vlasy v zimě starat:
- Teplo a tření ovlivňují přirozenou strukturu vlasu. Dochází k poškození vlasové kutikuly a to vede k lámavým a matně vypadajícím vlasům. Řešením jsou bohaté pečující kůry s olejovými výtažky, které zabrání poškození a uhladí již poškozenou vlasovou kutikulu. Vyzkoušejte některou z našich regeneračních masek.
- Teplý vzduch uvnitř místnosti a kontakt vlasových vláken s vlákny čepic nebo oblečení způsobují při styku s vlasy statickou elektřinu, díky které pak vlasy vstávají a nepříjemně poletují. Jednoduše přidejte pár kapek vlasového pečujícího oleje ke svému šamponu nebo vpracujte olej do konečků vlhkých vlasů. Tak zůstanou poddajné a zářivé.
- Nedostatek vlhkosti má za následek suchou pokožku. Pokožka produkuje méně mazu, což může vést k tvorbě lupů. Svědící pokožka může také dost potrápit. Vyzkoušejte náše dehtové šampony proti lupům.
- Vlasy jsou často přesušené v délkách a naopak zplihlé u kořínků. Výsledkem toho je, že si vlasy častěji myjete, tedy i fénujete. Pokožka je více dehydrovaná a obvykle reaguje tak, že se rychleji snaží promastit. Vlasy si klidně umývejte podle potřeby, ale sáhněte po šamponech určené pro každodenní mytí.
- Používejte výživné vlasové masky či zábaly. Zkuste některou z našich intenzivních masek Babičky Agafii nebo masku na bázi šungitu a posilujícího keratinu. Účinek zábalu posílíte zabalením hlavy do nahřátého ručníku.
- V zimních měsících je důležité věnovat pozornost také střihu a barvení. Vlasy pravidelně zastřihujte, zbavíte se tak roztřepených konečků či oslabených konců jemných vlasů. Existuje i mnoho prostředků, které poškozené vlasy ošetří. Zkuste některý z našich kondicionérů na poškozené a barvené vlasy. Kondicionér aplikujte po každém mytí, neboť ochrání a obalí nejen vlas, ale hydratuje i vlasovou pokožku.
Bonusový tip:
Lopuch– volba, kterou od pradávna používají naši předkové na ochranu před vypadáváním vlasů, zlepšení kvality vlasů a povzbuzení jejich růstu. Léčivý je na něm je nejvíce šedohnědý, vevnitř bílý kořen, ale na léčbu se používají i listy Ruská značka Floresan se specializuje na produkty z této rostliny, víc informací o jejích produktech najdete zde.
Věděli jste, že v Japonsku se lopuch pěstuje jako kulturní léčivá bylina? Mladé listy se přidávají do salátů anebo polévek. Kořením lopuchu Japonci nahrazují kořenovou zeleninu jako je mrkve, petržel či pastrňák.